Równie popularne, co kosztowne błędy w basenach.

Rozpoczynamy cykl „Kosztowne błędy w basenach”.

Żeby się nie wyzłośliwiać, nie będziemy posługiwać się w tym cyklu nazwami firm baseniarskich, które za fasadą pięknych słów i deklaracji, powtarzają w kółko te same błędy a my, w kółko te same błędy poprawiamy. Będziemy pracować z konkretnymi przypadkami basenowych denatów. Basenów, które zakończyły swój żywot zdecydowanie zbyt szybko.

Tak będzie wyglądał Twój basen, jeśli popełnisz pospolite błędy w wykonawstwie.

1. W basenach ciekną przejścia.

Tak drogi czytelniku, w basenach ciekną przejścia. Żelbetowa niecka basenu sama w sobie musi być szczelna. Natomiast doszczelnienia przejść to jeden z najważniejszych elementów determinujących żywotność Twojego basenu.

oplus_1048608

Na zdjęciu powyżej, dysza napływowa dna basenu przelewowego.
W zasadzie, nie da się tego wykonać gorzej. Wykonawca – duża firma basenowa z Opola, popełniła 2 rażące błędy.
-dysza jest za nisko, poniżej warstwy profilującej dno, co uniemożliwia poprawne doszczelnienie przejścia
-kompletny brak korka żywicznego, tj doszczelnienia

Efekt? Odparzona, sypiąca się w koło mozaika, grzyb i wilgoć w w ścianach niecki. Przez brak należytego doszczelnienia przejścia żywicą, wpuszczamy wodę pomiędzy betonową nieckę a uszczelnienie poziome. W efekcie czego klienci zadają sobie pytanie, najczęściej w 2-3 roku użytkowania basenu – CO POSZŁO NIE TAK? Wszystko przebiegło nadwyraz sprawnie, firma basenowa deklarowała najwyższą jakość a już sypie się mozaika i basen nadaje się do remontu?

Tak wygląda, dokładnie ta sama ale już profesjonalnie ustawiona i doszczelniona dysza denna. Dopiero na tak przygotowanym przejściu wykonujemy cementowe uszczelnienie zespolone. W naszym przypadku Schonox 2K DS rapid a na nim dopiero, montujemy okładziny nie pozostawiając żadnej przestrzeni na wilgoć.

doszczelniona dysza denna

2. Grubość uszczelnienia.

To najbardziej popularny błąd wynikający z oszczędności wykonawców – uszczelnienia basenowe są kosztowne. Każdy z producentów uszczelnień basenowych bardzo dokładnie określa minimalną grubość docelową warstwy uszczelniającej. Nigdy nie jest to wartość mniejsza niż 2mm grubości warstwy docelowej (po odeschnięciu) w co najmniej 2 warstwach. Tymczasem duża firma basenowa z Opola:

grubość uszczelnienia

Efekt? Dokładnie ten sam, co powyżej. Odparzona, sypiąca się w koło mozaika, grzyb i wilgoć w ścianach niecki. Przez brak wymaganej przez każdego producenta minimalnej grubości uszczelnienia, wpuszczamy wodę pomiędzy betonową nieckę a uszczelnienie. A tak wygląda beton pod uszczelnieniem, w którym rozwinęło się życie:

oplus_1048608

Nie polecamy.

Cdn.

wizualizacja basenu
Bez kategorii

HESP. Jak to u nas działa? Basen w 4 krokach.

Marzysz o własnym, luksusowym basenie w ogrodzie, wykończonym piękną, szklaną mozaiką? W HESP specjalizujemy się w budowie żelbetowych basenów, które są nie tylko wyjątkowo trwałe i funkcjonalne, ale też zachwycają estetyką. Zastanawiasz się, jak wygląda proces realizacji takiego marzenia z naszą firmą? To proste. Przeprowadzimy Cię przez niego w zaledwie 4 krokach. Krok 1: Dokładna…

ile kosztuje basen
Bez kategorii

Ile kosztuje basen?

Ile kosztuje budowa basenu? Przyjrzymy się cenie na przykładzie basenu HESP One. Marzenie o własnym basenie, oazie relaksu w zaciszu ogrodu, jest bliskie wielu osobom. Jednak zanim zaczniemy planować pierwsze orzeźwiające kąpiele, kluczowe jest realistyczne oszacowanie kosztów takiej inwestycji. W tym artykule przyjrzymy się, ile kosztuje budowa basenu na przykładzie modelu HESP One ( 5…

basen przelewowy
Bez kategorii

Filtracja membranowa w basenach – czysta woda nowej generacji?

Krystalicznie czysta woda w basenie to cel absolutnie fundamentalny każdego właściciela basenu i podstawa komfortu użytkowania. Tradycyjne metody filtracji, choć skuteczne, mają swoje ograniczenia. Coraz częściej na świecie, jako alternatywa lub uzupełnienie, pojawia się filtracja membranowa. Czy to rozwiązanie idealne? Przyjrzyjmy się bliżej tej technologii, skupiając się na zastosowaniu filtracji membranowej w basenach, jej wadach…

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Akceptuję zasady Polityki prywatności